Relacja – recenzja – reklama, czyli nasze uczestnictwo w Warsztatach Blogosfery Zoologicznej 2019 w Warszawie

przez Alicja Olkowska

Warsztaty Blogosfery Zoologicznej to organizowane 25 maja 2019 r. przez magazyny Dog&Sport oraz Trzy Koty bezpłatne szkolenie dla blogerów z tej branży. Wraz z Fluffkiem miałam wielką przyjemność się tam zjawić.

 

 

Przyjemna atmosfera, miłe towarzystwo i praktyczne wykłady – tak właśnie mogę opisać sobotnie warsztaty. I nie, nie zmyślam ani nie przesadzam – warto było poświęcić cały dzień na to wydarzenie.

O warsztatach

 

Spotkanie miało miejsce w centrum konferencyjnym In1place, które było otoczone idealną do biegania z psem łąką.Jak sama nazwa wskazuje, były one przeznaczone dla blogerów branży zwierzęcej. To pierwsze takie warsztaty w Polsce – kolejne odbędą się we Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.

Mieliśmy okazję poznać tajniki redagowania dobrych tekstów i dopasowywania ich pod kątem SEO, nawiązywania dobrych relacji z czytelnikami i firmami oraz, co najważniejsze, świadomego tworzenia bloga.
Między kolejnymi wystąpieniami były przerwy na oddech i rozprostowanie kości. Poczęstunek zapewniali organizatorzy (muszę pochwalić za wyśmienitą herbatę!). 
Największym plusem według mnie była konkretna tematyka wydarzenia – zoologia. Szkolenia dla blogerów zwykle nie są organizowane pod dany rodzaj bloga, zaś tutaj wszystko było związane z psami i kotami, czyli z odpowiednią dla mnie dziedziną :).

 

Organizacja i prelegenci

Jak już zostało wspomniane, organizatorami spotkania byli Dog&SportTrzy Koty oraz Nina Gowin, redaktor naczelna D&S. 

Pierwszym prelegentem była Patrycja Górecka-ButoraJako specjalistka w dziedzinie marketingu opowiedziała o współpracy z firmami, pozycjonowaniu bloga i narzędziach do tego przeznaczonych.

O treści, słowach i odpowiednim przekazie mówiła Malwina Użarowska. Przedstawiła również błędy najczęściej popełniane przez blogerów.

Paweł Wilkos zapoznał nas z tematem platform społecznościowych – szczególnie Instagrama – oraz hashtagów i kreowaniu wizerunku w social media.

Alicja Użarowska ze względu na doświadczenie w branży gier komputerowych pokazała nam sposoby na lepsze ujęcia i fotografie. 

 

Warsztatowe summa summarum

Łącznie było nas ok. 30 osób + 5 psów i kot. Fluffy jako pies terytorialny próbował pokazać wszystkim kto tu rządzi, jednak inni przedstawiciele gatunku byli od niego co najmniej 5 razy więksi. Jego obecność nikomu nie przeszkadzała (spodziewałam się niecierpliwych pisków i warczenia), zachowywał się całkiem przyzwoicie 🙂 .

Atmosfera była luźna, zaś uczestnicy i ich pupile bardzo sympatyczni. Naprawdę mile się ze wszystkimi rozmawiało, niestety nie miałam okazji poznać wszystkich blogów innych gości.

 

 

Jak widać na fanpage’u, obecnie jestem zajęta głównie robieniem zdjęć otrzymanych na warsztatach produktów. Są to karmy od Renske, Farminy, Dr Berg i VetExpert, a także dodatki do karm i szampon ostatniej firmy. Wszystko to niedługo zostanie przetestowane i pojawi się na blogu 🙂

Dostaliśmy także magazyny organizatorów – dwa egzemplarze Dog&Sport oraz jeden magazyn Trzy Koty wraz z dodatkiem specjalnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie było na co narzekać. Jedyną mini-wadą był długi czas trwania zajęć (8,5 godziny – chociaż to akurat jest zrozumiałe), co zmęczyło psy (Fluffy spał potem przez resztę weekendu 🙂 ).
Wydarzenie pomysłowe i świetnie zrealizowane. Otrzymanie produktów, mimo że zostało zapowiedziane i się go spodziewałam, i tak stanowiło dla mnie miłą niespodziankę 🙂

 

Dla zainteresowanych mamy również zniżkę 10% na wszystkie produkty od VetExpert! Wystarczy podczas zakupów wpisać kod BLOGER10. Kupon aktualny tylko do końca czerwca.

 

Gdyby ktoś zaprosił mnie ponownie na takie spotkanie, zgodziłabym się bez wahania. Dzięki niemu dowiedziałam się naprawdę wielu ciekawych i przydatnych rzeczy, które z pewnością wykorzystam w praktyce.

Podobne wpisy

Skomentuj