Obsługa psa dla opornych. Recenzja książki ,,Pies w domu. Instrukcja obsługi”

przez Alicja Olkowska

W życiu każdego właściciela psów zdarzają się momenty, kiedy słowa ,,mój pies jest idealny” nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. Gdy zostawimy kanapki z szynką na stole i po chwili już ich nie ma, gdy pupil szczeka na samochody, rowerzystów, pieszych, inne psy… takie zachowania zwykle tłumaczymy głupotą psa, jednak często wynikają one z naszych błędów popełnionych podczas wychowania zwierzaka. Z pomocą przychodzi tutaj książka Barbary Sieradzan pt. ,,Pies w domu. Instrukcja obsługi” – obowiązkowa pozycja na półce każdego psiarza!

 

Żadne zwierzę nie potrafi nas kochać tak, jak pies. Ta książka jest o tym, jak na tę miłość zasłużyć.

 

O książce

Autorka Barbara Sieradzan już od ponad 20 lat zajmuje się zwierzętami zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Jako właścicielka dwóch kotów i yorkshire terriera posiada bogatą wiedzę w zakresie wychowania pupili w domu, czym miała już okazję się podzielić w książce ,,Kot w domu. Instrukcja obsługi” oraz najnowszej – ,,Pies w domu. Instrukcja obsługi”. Współpracowała z takimi miesięcznikami jak ,,Mój Pies” – potem ,,Przyjaciel Pies”, a przez kociarzy może być kojarzona z magazynu ,,Kocie Sprawy”.

 

,,Pies w domu. Instrukcja obsługi” jest poradnikiem dla właścicieli, którzy starają się dogadać z psem i zapewnić mu jak najlepsze warunki do spokojnego egzystowania. Są tutaj zawarte wszystkie potrzebne informacje od A do Z w zakresie radzenia sobie z psimi problemami. Publikacja jest dostępna w księgarniach, można ją również zakupić przez internetową stronę wydawnictwa RM.

 

Vademecum psiarza

Jednym z wielkich plusów tej książki jest niewielka ilość treści z dużą ilością wiedzy. Tekst jest streszczony – ma 158 stron, dzięki czemu nie odstraszy nas nadmiar informacji, a poznamy wszystkie najważniejsze zagadnienia. Po szczegóły trzeba jednak sięgnąć do innych źródeł.

 

Tym, co bardzo mi się spodobało jest szeroka tematyka, dzięki czemu czytelnikiem może zostać każda osoba posiadająca psa. Świeżo upieczeni właściciele znajdą tutaj porady dotyczące wychowania szczeniaka, zaś doświadczeni psiarze będą mieć możliwość doszlifowania relacji z psem.

 

 

Będziemy mieli okazję poznać historię więzi między człowiekiem i czworonogiem, a także dowiemy się, czym kierować się przy wyborze zwierzaka i jak pomóc maluchowi odnaleźć się w wielkim świecie. Książka zawiera wyjaśnienia dotyczące psiego języka i komunikacji, a także długi opis każdego z etapów życia czworonoga. Ci, którzy chcą urozmaicić życie z psiakiem mogą poznać różne rodzaje psich zajęć i aktywności, zaś dla ciekawskich przygotowano relację z życia psów pracujących. Obszerny dział w publikacji zajmuje również tłumaczenie i rozwiązywanie najczęstszych i najbardziej uciążliwych psich problemów oraz wyjaśnienie, jak NIE należy wychowywać pupila.

 

Treść urozmaicają śmieszne obrazki ukazujące realia codzienności każdego psiarza, sytuacje z życia autorki, które pozwalają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia oraz wiele cieKawOSTEK. Czy ktoś wiedział, że niektórym psom rośnie aż 30 metrów sierści dziennie?

 

Pies jest szczery i otwarty. Pies nie kłamie (stąd to określenie: łżesz jak pies?!), nie zdradzi. Jest czymś dobrym w tym nie zawsze dobrym świecie.

 

Co myślę o książce?

Książka okazała się dla nas bardzo przydatna. Dzięki niej dowiedziałam się kilku nowych rzeczy o psach, poznałam właściwe przyczyny dwóch Fluffkowych zachowań. Wreszcie też znalazłam dobry sposób na oduczenie go ganiania za rowerzystami.

 

Uważam, że ,, Pies w domu. Instrukcja obsługi ” to godny polecenia poradnik dla właścicieli psów. Książkę można by było w istocie nazwać instrukcją obsługi – jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych instrukcji, ta jest prosta i zrozumiała 🙂 . Jeżeli jesteś psiarzem i szukasz czegoś, co w zwięzły i przystępny sposób odpowie na niemal wszystkie nurtujące cię pytania to już wiesz, na co polować w księgarniach.

Podobne wpisy

5 komentarzy

oironio 11 grudnia 2019 - 18:15

Ja w domu trzymałam zawsze głównie koty 😀 Ale nasz obecny piesek raczej jest grzeczny… Tylko czasem wskakuje na stół jak zostaje sam, żeby widzieć, co się dzieje za oknem 😀

Odpowiedz
Karolina Kosek 9 grudnia 2019 - 10:18

bardzo lubię takie książki, z humorem opisują rzeczy ważne i istotne 🙂 jeszcze ta tematyka <3

Odpowiedz
donna 9 grudnia 2019 - 00:08

Psa nie posiadam, ale moja koleżanka ma dwa psy (jamnika i owczarka niemieckiego) i w ogóle ich 'nie ogarnia’, ta książka byłaby dla niej świetną lekcją.

Odpowiedz
Radosna 8 grudnia 2019 - 23:56

W tym roku czytałam jeden poradnik dla właścicieli psów i bardzo się nim rozczarowałam. Ten tytuł wydaje się lepszy.

Odpowiedz
Bardziejmilo 8 grudnia 2019 - 19:53

No super książka, bardzo ciekawie się zapowiada. Nawet wiem komu bym taką sprezentowała 😀

Odpowiedz

Skomentuj