O nas

przez Alicja Olkowska

O MNIE

 

Psy kochałam od zawsze. Lubię wszystkie zwierzęta, ale psy (i trzmiele) posiadają szczególne miejsce w moim sercu. W końcu, po długim czasie zajmowania się prawdopodobnie najbardziej upartym i energicznym maltańczykiem świata postanowiłam założyć bloga o psach, aby pomagać i inspirować innych psiarzy oraz pokazać, że życie z czworonogiem to nie tylko mnóstwo odpowiedzialności, obowiązków i sierści na kanapie, ale także przyjemność, radość i zabawa.

 

Książki, pisanie i fotografia. Gdy ktoś chce wiedzieć, co takiego porabiam w wolnym czasie, ma do wyboru cztery opcje – albo czytam, albo piszę bloga, albo trenuję agility z Fluffy’m, albo projektuję wnętrza. Fotografowanie to sympatyczny dodatek do codziennego życia; z przyjemnością biorę aparat na nasze treningi czy uchwycam mojego szanownego pupila na spacerach.

 

Uwielbiam organizację i porządek. Moim nietypowym hobby jest sprzątanie – nie umiem spokojnie egzystować, gdy wokół panuje bałagan. Do moich upodobań należy także wystrój wnętrz (patrz podpunkt: czas wolny) oraz IKEA. Z nie do końca pojętych nawet dla mnie samej przyczyn sklep ten zagościł na mej liście zainteresowań i chwilowo nie zamierza jej opuścić.

 

Od czasu odkrycia we Fluffku niesamowitego potencjału sportowego (czyli mniej więcej od momentu jego pierwszego pojawienia się u nas) rozpoczęliśmy także trenowanie psich sportów. Szkolimy się w wielu dyscyplinach psio-sportowych, jednak naszym przeznaczeniem życiowym jest agility.

 

Przez życie idę z psem i wysoko podniesioną głową. Razem kierujemy się instynktem i pokonujemy wszelkie przeszkody. Bo przecież wszystko jest możliwe, a to niemożliwe wymaga tylko trochę więcej wysiłku.

 


FLUFFY

 

Płeć: Pies

Rasa: Maltańczyk

Hodowla: Canis e Catus Wzgórze Szanty

Data urodzenia: 05.07.2016r.

 

Fluffy swoje imię wziął od angielskiego słowa fluffy oznaczającego puchaty.

Uwielbia biegać i skakać już od szczeniaka. Sami hodowcy ,,narzekali”, że nie da się mu zrobić zdjęcia, gdyż jest w ciągłym ruchu. Z początku opanowanie jego niemal nieskończonej dawki energii wydawało się niemożliwe, a przynajmniej aż do rozpoczęcia treningów psich sportów. Oboje niesamowicie się w to wkręciliśmy, a dziś Fluffy dumnie nosi miano psa sportowego. Naszą ulubioną dyscypliną jest agility, trenujemy także obedience, posłuszeństwo, dogtrekking, nordic dogwalking oraz nosework. Próbowaliśmy swoich sił także z frisbee, jednak Fluffy uparł się, że nie będzie przynosił żadnych dysków. Mimo to chętnie aportuje piłki.

 

Jest indywidualistą i lubi stawiać na swoim – mimo tego chętnie wykonuje polecenia. Jest inteligentny, uwielbia poznawanie nowych sztuczek i szybko się uczy. Chętnie bierze się za treningi, niezależnie od tego, co jego pani akurat wymyśli. Ma silny instynkt terytorialny, walecznie broni swojej własności, czy to człowieka, czy rzeczy. Uważa się za samca alfa, niezależnie od miejsca czy sytuacji. Jest bardzo emocjonalny. Od zawsze irytowały go większe psy, co czasem przemieniał w agresję. Jak to mówią – mały ciałem, wielki duchem.

 


O BLOGU

 

O czym piszemy?

Zajmujemy się tematyką psów oraz powiązanymi z nimi sprawami. Wśród artykułów na blogu w znacznym stopniu przeważają porady dla psiarzy, którzy miewają problemy ze swoimi pupilami. Oprócz tego znajdziecie tutaj mnóstwo recenzji wszelkich gadżetów dla psiaków i ludzi oraz książek czy filmów, oczywiście – o psach. Relacjonujemy również zwierzęce wydarzenia i spotkania, na które często uczęszczamy. Każdym wpisem staramy się inspirować zarówno właściciela sportowego border-collie, jak i posiadacza uroczego yorka. Jako posiadaczka psa sportowego, którego predyspozycje rasowe wymagają jednocześnie częstej pielęgnacji oraz odpowiedniego żywienia piszę o tematach związanych z wychowaniem (podstawowym i sportowym), doborem jedzenia oraz utrzymania właściwej kondycji nie tylko maltańczykowej sierści.

 

 

Krótka historia bloga

Blog powstał 10 lutego 2019 roku, kiedy to ja, Ala, postanowiłam stworzyć swój mały kawałek w internecie, w którym mogłabym doradzać psim właścicielom i gromadzić informacje związane z wychowaniem psa. Pierwszy artykuł został dodany już dwa dni po stworzeniu witryny.

Braliśmy udział w wielu kursach szkoleniowych, a już po pół roku niesamowicie się rozwinęliśmy. 6 października 2019 przenieśliśmy się na platformę WordPress, na której tkwimy do teraz.

 

 

Nasz cel

Celem prowadzenia bloga jest pomoc psiarzom w tym trudnym życiowym wyzwaniu, jakim jest posiadanie psa. Wygodne życie zarówno dwunożnego, jak i czworonożnego mieszkańca domu jest bardzo ważne, dlatego zadaniem AMP jest wspomaganie skomplikowanej, ale jakże trwałej więzi pies-człowiek.

 

 

Wyróżnienia

III miejsce w drugiej edycji konkursu BLOGS from HEART 2019 w kategorii Pasje i Praca