Nowa, wzruszająca reklama IKEA – psie ,,Love Story”

przez Alicja Olkowska

IKEA wdraża coraz to nowsze kampanie, które oprócz reklamy sklepu mają wzbudzić u widza pewne refleksje. Tym razem szwedzki koncern oparł swój nowy pomysł na psach. Grecki oddział IKEA wypuścił ostatnio film zatytułowany ,,Love Story” – koniecznie trzeba go zobaczyć.

 

Piękna historia

Film opowiada o dwóch psach, zamieszkałych w schronisku. Zwierzęta wciąż trzymają się razem i nie mogą bez siebie żyć. Pewnego dnia schronisko odwiedza rodzina i adoptuje jednego z czworonogów. W domu kilkuletnia dziewczynka próbuje bawić się z psem i dawać mu smakołyki. Doświadcza on miłości, troski i opieki, ale mimo wszelkich starań domowników psiak wciąż jest smutny i tęskni za pobratymcem, podobnie jak drugi pies. Z czasem sytuacja wydaje się poprawiać – pupil jest skłonniejszy do zabawy, jednak tęsknota pozostaje. W pewnym momencie mama i córka odkrywają, że ich pies chowa wszystkie kości i zabawki za kanapę. Domyślając się przyczyny, adoptują drugiego czworonoga ze schroniska. Spot się kończy wzruszającym momentem radosnego przywitania zwierząt.

    

Kontrast między życiem psa domowego a schroniskowego

Jednymi z najsmutniejszych momentów w reklamie są krótkie klipy porównujące odczucia zaadoptowanego zwierzaka i tego, który został w schronisku. Podczas gdy jeden jest głaskany i ma przyzwolenie nawet na leżenie na hamaku, drugi smętnie leży na ziemi wpatrując się w kran, z którego kiedyś razem pili. W kolejnej chwili zobaczyć można moment kąpieli domowego czworonoga oraz psa schroniskowego, otrzepującego się z lejącego z nieba deszczu. Film oprócz przesłanki psiego przywiązania zwraca też uwagę na trudy życia w schronisku.

IKEA pokazuje wzruszającą psią miłość

Półtoraminutowy film pokazuje więcej, niż tylko opowieść o dwóch psach. Ukazana tam jest miłość jednego psa do drugiego, prawdziwa wierność, przywiązanie i to, że psy też mają uczucia.
  
Reklama nie ukazała nam ikeowych mebli w centrum wydarzeń – przewijały się w tle filmu, co jakiś czas będąc wyodrębnionym.
Opowieść podsumowuje motto W domu IKEA doświadczasz więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Z pewnością możemy oczekiwać na jeszcze więcej kampanii związanych z tym przesłaniem. Kto wie – może również będą one dotyczyć psów?
 
Film można zobaczyć poniżej.
 

11 komentarzy

Skuteczne pozycjonowanie stron 20 września 2019 - 12:57

Reklama bardzo wzruszająca, chwyta za serce. Brawa za pomysł i wykonanie!

Odpowiedz
Kasia Koniakowska 19 września 2019 - 14:52

Ikea ma bardzo piękne te reklamy i zawsze tak ładnie aranzuja wnętrze mieszkania.

Odpowiedz
Anszpi 19 września 2019 - 11:49

Za mało oglądam telewizji i nie spotkałam się z tą reklamą. Fajnie, że wymyślono reklamę, która wzbudza pozytywne emocji i je pokazuje

Odpowiedz
MangoMania 18 września 2019 - 13:11

Reklama jest fascynująca, w przeciągu tych "paru chwil" można jak widać przekazać sporo emocji i przesłanie.

Odpowiedz
skarby na półkach 18 września 2019 - 07:17

nie wiem kogo Ikea zatrudniła do swoich kampanii reklamowych, ale wiedzieli co robią, a robią to naprawdę dobrze

Odpowiedz
Moja lepsza wersja 17 września 2019 - 18:33

Marketingowcy Ikea to umią zrobić reklamę, która nieźle gra na ludzkich emocjach. Brawa im za to.

Odpowiedz
Julka - www.Okiem-Julii.pl 17 września 2019 - 11:36

Od zawsze bardzo ceniłam reklamy w takim klimacie. Nie tylko wzruszają ale i ukazują dużo miłości.

Odpowiedz
Styl Doroty 17 września 2019 - 11:31

Ja sobie nie wyobrażam jak można nie kochać takich cudownych czworonogów, to one pokazują nam bezwarunkową miłość, szkoda tylko że człowiek traktuje zwierzęta przedmiotowo. Dla zwyrodnialców powinny być zaostrzone kary! A co do reklamy wzruszająca jest i chętnie ją zobaczę po raz enty…

Odpowiedz
DyedBlonde 17 września 2019 - 06:28

oo jeszcze jej nie widziałam, dzięki że dzięki tobie już to zrobiłam! fajne są tego typu kampanie

Odpowiedz
Mama i córeczki A.L.M 16 września 2019 - 19:58

Bardzo lubie marke Ikea a ta reklama jest świetna. Przyplusowali u mnie kolejny raz. Swietny przekaz ma ta reklama.

Odpowiedz
Magdalena Wróbel 16 września 2019 - 19:38

Taka miłość to jedno z najpiękniejszych i najszczerszych uczuć, jakie istnieją! Reklama robi robotę, oby takich więcej! 🙂

Odpowiedz

Skomentuj