Kalendarze adwentowe dla psów – lista dostępnych na rynku

przez Alicja Olkowska
Zaczął się listopad, co oznacza wysyp tematyki świątecznej na wszystkich bilboardach i sklepowych półkach. To też czas, kiedy jak co roku z coraz większym zainteresowaniem zaczynam skanować internet w poszukiwaniu psich kalendarzy adwentowych na bieżący rok.
 
Jako iż w ubiegłym roku nasze recenzje i opinie o psich kalendarzach adwentowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a ja sama otrzymywałam bardzo dużo wiadomości z pytaniami, gdzie można kupić takie kalendarze, postanowiłam przygotować listę pozycji ze wszystkimi kalendarzami dostępnymi na rynku. Jest ich trochę, więc wybór jest szeroki!

Uwaga: Wymienione poniżej kalendarze można zakupić w różnych sklepach i w różnych cenach. Podane przeze mnie ceny są uśrednieniem cen w różnych sklepach internetowych, zaś linki do zakupu są tylko przykładowe i nie są jedynym możliwym źródłem zakupu danego kalendarza.

Cena: 30 zł

Link do zakupu: KLIK

Recenzja: KLIK

Ocena:
2.5/5

Jeden z najpopularniejszych kalendarzy adwentowych dla psów dostępnych na rynku. Pojawia się co roku w wielu internetowych sklepach zoologicznych, dlatego łatwo go znaleźć i zakupić. Kalendarz występuje z wieloma wersjami okładek, ale zawartość we wszystkich jest ta sama. Oprócz wersji dla psów, Trixie oferuje też kalendarze dla innych zwierząt domowych, m.in. dla kotów i gryzoni.

Znam kalendarz Trixie z własnego doświadczenia i osobiście go nie polecam. Jest to jeden z tańszych psich kalendarzy adwentowych na rynku, ale niestety wysokość ceny jest porównywalna do jakości zawartości. Trixie się nie popisało i umieściło w swoich kalendarzach przysmaki bardzo słabego sortu.

Cena: 35 zł

Link do zakupu: KLIK

Ocena:
3/5

Trixie posiada również drugą kolekcję kalendarzy – Premio, w których znajdują się przysmaki z linii Premio. Kalendarze te niewiele różnią się ceną od zwykłych kalendarzy Trixie. Trixie Premio to linia przysmaków znacznie lepszych jakościowo niż pozostałe przysmaki Trixie, dlatego wybór tychkże kalendarzy jest znacznie lepszy niż zwykłych kalendarzy tej firmy.

Trixie bardzo lubi kolorki i różnorodność w swoich produktach, dlatego również w przypadku tej kolekcji kalendarzy mamy do wyboru mnóstwo grafik na okładkach kalendarzy.

Cena: 50 zł

Link do zakupu: KLIK

Ocena:
2.5/5

Kalendarz 8in1 to drugi, kultowy już, psi kalendarz adwentowy. Swój szczyt popularności miał dobre kilka lat temu, obecnie bardzo rzadko można spotkać je w polskich sklepach, więc żeby go zakupić, trzeba poszperać na rynku zagranicznym.

8in1 posiada 4 wersje kalendarzy – każda z nich ma inną zawartość, ale wszystkie przysmaki w nich zawarte pochodzą od tej samej firmy. 8in1 nie jest wybitnym producentem przysmaków, a ich produkty są dość słabej jakości. Nie inaczej jest w przypadku ich kalendarzy adwentowych – 8in1 włożyło tam swoje bestsellerowe przysmaki, które jednak nie są zbyt „best”, jeśli chodzi o swoją jakość.

Cena: 22 zł

Link do zakupu: KLIK

Recenzja: KLIK

Ocena:
2/5

Kto często bywa w Maxi Zoo, ten może kojarzyć ten kalendarz, gdyż w czasie okołoświąteczym można go tam kupić stacjonarnie.

O ile Multifit to dość przeciętna pod względem jakości swoich przysmaków firma, o tyle – jak w przypadku Trixie – do swojego kalendarza adwentowego postanowili wrzucić całą najgorszą część swojego asortymentu. Mimo ładnej i estetycznej okładki oraz dość niskiej ceny kalendarz Multifit nie grzeszy jakością i jest chyba najgorszym psim kalendarzem, z jakim miałam styczność.

Cena: 22 zł

Link do zakupu: KLIK

Ocena:
2.5/5

Jest to dość nowa pozycja na rynku psich kalendarzy adwentowych. Niestety jest to kalendarz Action, a ich przysmaki nie należą do dobrych jakościowo. Nie znam dokładnie jego zawartości, ale na podstawie znajomości produktów dla zwierząt Action mogę wnioskować, że nie odbiega on od jakości Multifit, może odrobinę ją przewyższając.

Cena: 28 zł

Link do zakupu: KLIK

Ocena:
4/5

Kalendarz od Premiere to pierwsza pozycja w tym zestawieniu, która jest jednocześnie przystępna cenowo oraz wysokiej jakości. Premiere to firma produkująca przysmaki dość dobre jakościowo, i tak też jest z zawartością ich kalendarza.

Premiere to jedna z moich ulubionych firm przysmakowych i na pewno skuszę się na ich kalendarz w tym roku. Myślę, że to najlepsza opcja z psich kalendarzy adwentowych do wyboru dla osób, które szukają dobrego kalendarza po niewysokiej cenie.

Cena: 35 zł

Link do zakupu: KLIK

Ocena:
3.5/5

Nobby to jedna z tych przeciętnych firm przysmakowych – ich produkty nie porywają jakością, ale jednocześnie nie są są tego najgorszego sortu. Gdy zobaczyłam, że oni również mają w swojej ofercie kalendarze adwentowe, spodziewałam się sytuacji jak z Multifit i Trixie – czyli wrzucenie swojej najgorszej części asortymentu do kalendarzy po jak najniższej cenie i udawanie modnej firmy podążającej za trendami.

Nobby jednak pozytywnie mnie zaskoczyło i umieściło w kalendarzach przysmaki dość dobrej jakości. Zważywszy na cenę, gest ten zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

Cena: 40 zł

Recenzja: KLIK

Ocena:
3.5/5

Lucky Bites, niczym Trixie, co roku wrzuca swój kalendarz na rynek. W tym roku jednak jeszcze tego nie zrobili, ale jako iż jest to jeden z popularniejszych kalendarzy na rynku, postanowiłam o nim wspomnieć tak czy siak.

Zawartość kalendarza jest dość dobra. Nie jest to może tak wybitna jakość jak chociażby w przypadku Premiere, ale ujdzie, zwłaszcza za taką cenę. Na plus za to dwie przeurocze okładki, w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia!

Cena: 35 zł

Link do zakupu: KLIK

Recenzja: KLIK

Ocena:
5/5

Rocco to bardzo dobra firma z przysmakami i taki jest też ich kalendarz. Oprócz przepięknej i kolorowej okładki w klimacie świątecznym, w kalendarzu Rocco można znaleźć 4 rodzaje przysmaków – każde z naprawdę dobrym składem wynoszącym ponad 95% mięsa!

Ze wszystkich kalendarzy dla psów, jakie spotkałam, ten zdecydowanie jest moim TOP 1. Rocco pokazuje, że dobry psi kalendarz nie musi być drogi. Jakość ich kalendarza w stosunku do ceny jest naprawdę niewspółmierna (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), na czym my, psiarze, możemy skorzystać.

Jeśli szukasz dobrego kalendarza adwentowego dla psa, to gorąco polecam Ci właśnie Rocco!

Jak widać, rynek obfituje w kalendarze adwentowe dla pupili. Oprócz kalendarzy dla psów, w sklepach można znaleźć również kalendarze przeznaczone dla kotów, gryzoni, ale również i ptaków!

Pomysłowość ludzka jest nieograniczona i z każdym rokiem będzie się zwiększać zarówno liczba dostępnych kalendarzy adwentowych dla zwierząt, jak i ich różnorodność. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy produkt na rynku jest dobry, a duża popularność czegoś nie oznacza automatycznie jego wysokiej jakości.

Dlatego kupując tak specyficzne produkty jak zwierzęce kalendarze adwentowe, warto patrzeć na skład i opinie. Bardzo często firmy tworzą własne kaledarze stricte z myślą o profitach marketingowych, ale bez refleksji na temat jakości produktów w nich zawartych.

A Ty, planujesz w tym roku zakupić kalendarz adwentowy dla swojego pupila?

Podobne wpisy

Skomentuj