HelloDOGS, czyli Facebook dla właścicieli psów

przez Alicja Olkowska

HelloDOGS to innowacyjna platforma, która gromadzi psiarzy z całej Polski i pozwala im na udostępnianie zdjęć psiaków oraz udzielanie porad innym właścicielom czworonogów. Brzmi znajomo? W podobny sposób działa znany wszem i wobec Facebook, dlatego HelloDOGS zostało okrzyknięte psią wersją tego medium społecznościowego.

 

Czym jest HelloDOGS?

Mówiąc w najogólniejszym skrócie, hellodogs.pl to media społecznościowe dla psiarzy. Jeżeli chcecie mieć swój własny kącik w internecie, w którym będziecie mogli dzielić się swoim psio-ludzkim życiem z resztą prokynologicznego świata bez możliwości otrzymania interesującej wiadomości pt. Dlaczego publikujesz tylko zdjęcia swojego psa, to HelloDOGS jest dla was. 

 

 

Ale uwaga – to nie tylko psi Facebook/Instagram/Twitter/wstaw dowolne massmedia. To także niesamowite źródło bezcennej wiedzy o psach. I nie mam tutaj na myśli tylko porad na wszelkie możliwe tematy publikowanych przez doświadczonych weterynarzy i specjalistów branży kynologicznej, bowiem znajduje się tam również spis ogromnej liczby m.in. lekarzy weterynarii, groomerów, petsitterów, klubów szkoleniowych, sklepów zoologicznych, hodowli i schronisk, a nawet fundacji oraz stowarzyszeń. Możemy zaznaczyć interesujące nas kryteria, takie jak miasto bądź rasa (w przypadku hodowli), wyszukać usługodawców oraz poczytać o nich opinie.

 

 

To jeszcze nie koniec 🙂 . Jeżeli planujemy w najbliższej przyszłości zagarnąć nowego pupila pod swój dach, to możemy skorzystać z list psiaków ze schroniska bądź hodowli. Każdy czworonóg ma swój własny profil z opisem płci, rasy, pochodzenia i charakteru oraz mnóstwo zdjęć.

 

Ponadto członkowie HelloDOGS mogą organizować konkursy z psimi nagrodami oraz brać w nich udział.

 

Rejestracja i konto

Rejestracja jest tak prosta niczym, a może nawet bardziej, rejestracja na Facebooku – różni się tym, że nie tworzymy profilu dla siebie, tylko naszego kudłatego przyjaciela. Możemy zarejestrować się jako właściciel bądź hodowca. Podczas rejestracji musimy podać informacje, czy mamy psa (nie-psiarze też mogą dołączać), podać jego imię, rasę bądź bycie kundelkiem, płeć, zdjęcie psiaka (opcjonalnie, możemy je dodać później), miejsce zamieszkania, wiek oraz wymyślić mu zabawne przezwisko, jak np. Pogromca Pluszowych Zabawek 😉 . Mamy możliwość podania swojego emaila bądź połączenia z kontem na Facebooku.

 

 

Udało się? Świetnie! Teraz twój pupil ma już konto własne konto internetowe, a ty możesz być dumny 🙂 . Teraz masz możliwość dodawania zdjęć pupila z tytułami i opisami – stety niestety, nie da się wstawić postu bez zdjęcia. Inni psiarze mogą ci ,,dać głos”, czyli po prostu polubiać twoje posty (ta strona jest niesamowita, prawda?). Mają możliwość też zostawać twoimi miłośnikami, czyli swoistymi obserwatorami oraz komentować twoje wpisy. Ty możesz robić to samo!

 

Jeżeli masz więcej niż jednego psa, możesz utworzyć profile także pozostałym czworonogom – wszystkie będą podporządkowane do twojego konta.

 

Przygodę czas zacząć! Co sądzimy o HelloDOGS?

Jak już zdążyłam wspomnieć, strona i sam pomysł na nią są niesamowite! Idea zgromadzenia właścicieli psów w połączeniu z ogromną dawkę użytecznych informacji to istny strzał w dziesiątkę! Serdecznie gratuluję pomysłodawcy.

 

 

Fluffy posiada już swoje konto od jakiegoś czasu (znajdziecie nas tutaj). Skrupulatnie wykorzystuję informacje tam znalezione w naszym życiu, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Serdecznie polecamy wszystkim psiarzom. Ci zaś, którzy jeszcze nie mają na stanie zwierzaka, mogą dowiedzieć się przydatnych rzeczy od innych właścicieli.

 

Jeżeli jeszcze nie dołączyłeś do społeczności HelloDOGS, zrób to teraz!

hellodogs.pl

Podobne wpisy

Skomentuj