Ala ma Psa TV – mamy kanał na YouTube!

przez Alicja Olkowska

Świat wirtualnych mediów ciągle ewoluuje. Ewoluujemy też my – team Ala ma Psa – i dostosowujemy się do zmian zachodzącym w przestrzeni internetu. Niedawno założyliśmy kanał na Youtube – Ala ma Psa TV – aby móc przekazywać treści nie tylko za pomocą pisanych artykułów (blog) lub krótkich postów (media społecznościowe), ale także dłuższych, bardziej rozbudowanych filmów.

 

Ostatnimi czasy mało udzielaliśmy się zarówno na blogu, jak i w naszych social mediach. Złożyło się na to parę czynników (pandemia, posiadanie dwóch psów w domu [czytaj: huraganu]), a także Ala ma Psa TV – czyli nasz kanał na YouTube, którego planujemy i zajmujemy się od paru miesięcy.

 

Dlaczego założyłam kanał na YouTube?

Ktoś mógłby spytać ,,Masz bardzo dobrze prosperującego bloga i media społeczościowe, na co Ci kanał na YouTube? Przecież robienie filmów jest strasznie czasochłonne i męczące”. Już spieszę z odpowiedzią.

Ogólnie mówiąc, posiadanie kynologicznego kanału na YouTube chodziło mi z tyłu głowy od dawna, długo przed powstaniem samego bloga – nigdy nie miałam jednak na tyle dużych chęci, czasu i w ogóle wszystkiego, żeby głębiej to rozważyć.

Gdy już powstało Ala ma Psa, idea kanału stała mi się jeszcze bliższa – mnóstwo blogerów (także psich) ma swoje kanały, więc temat ten co jakiś czas mimowolnie przewijał mi się w głowie.

Gdy kiedyś w relacjach na Instagramie wspomniałam o koncepcji youtubowego kanału, spotkało się to z ogromną aprobatą wielu osób.

Na poważnie zaczęłam zastanawiać się nad YouTubem po ostatnim Q&A, w którym jeden z czytelników zadał pytanie właśnie o kanał. Przyznałam wtedy, że owszem, kanał kiedyś powstanie. I od tego momentu pomysł na Ala ma Psa TV nie przestał mnie opuszczać, a teraz, ponad rok później, w końcu od zamierzeń przeszliśmy do czynów.

Dlaczego więc powstało Ala ma Psa TV? Miało na to wpływ parę czynników. Jednym z nich była chęć spróbowania czegoś nowego – nigdy nie wrzucałam żadnych (dłuższych) filmów do sieci, a intrygowało mnie, jak to wszystko działa. Inną rzeczą, która na to wpłynęła może nie w jakimś dużym stopniu, ale na pewno chociażby w minimalnym były internetowe trendy. Dziś coraz bardziej odchodzi się od słowa pisanego i przechodzi na przekaz filmowy, bo tak jest szybciej i łatwiej zapoznawać się z informacjami.

 

Co znajdziesz na naszym kanale?

W najbliższej przyszłości kanał będzie raczej przedłużeniem bloga – będą pojawiały się na nim recenzje, krótkie filmy z naszego codziennego życia, porady i ispiracje, relacje z wycieczek czy psie DIY. Możecie z zaznajomić się z tematyką kanału w naszym zwiastunie.

W przyszłości myślę o dłuższych i bardziej rozbudowanych filmach, niż krótkie przedstawienia psich produktów czy minivlogi, ale na razie to plany na przyszłość 😉

 

Zachęcam Cię serdecznie do zasubskrybowania naszego kanału; link znajduje się tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCbE6eSLTleA_3uwbamBK_kg

Jeżeli spodobają Ci się nasze filmy, gorąco zapraszam do lajkowania oraz zostawiania komentarzy – z przyjemnością porozmawiam na omawiane w filmach tematy 🙂

Podobne wpisy

2 komentarze

Jakub 29 czerwca 2021 - 10:54

Suuper! Życzę powodzenia w rozwijaniu kanału, będę go śledził co film!

Odpowiedz
Alicja Olkowska 7 grudnia 2022 - 18:59

Bardzo dziękujemy! 😀

Odpowiedz

Skomentuj