Ala ma Psa blogiem od serca

przez Alicja Olkowska

Gdy kilka(naście?) miesięcy temu zakładałam bloga, przez myśl mi nawet nie przeszło, że będę startować z nim w konkursach. I to jeszcze w tym samym roku. Ale stało się – dosłownie. Jak potoczyły się losy AMP w pierwszej blogowej rywalizacji?

 

Jak pewnie część czytających te słowa osób wie, nasz blog Ala ma Psa zajął 3 miejsce w konkursie Blogs From Heart w kategorii Pasje i Praca. Tym bardziej mnie to cieszy, bo wiem, że w znacznej mierze przyczynili się do tego moi zacni czytelnicy, którzy poświęcili kilka minut swojego czasu na oddanie głosu. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas podczas trwania całej rozgrywki.

 

Czym jest Blogs from Heart?

Jest to coroczny konkurs, w którym udział biorą blogi o najróżniejszej tematyce. Właśnie na podstawie tej tematyki blogi są rozdzielane do poszczególnych kategorii – Sztuka i Literatura, Styl Życia, Podróże i Odkrycia, Pasje i Praca oraz Blogi Pamiętniki i Pozostałe. AMP trafiło do dwóch ostatnich rubryk.

Na końcową liczbę punktów wpływały wyniki głosowania oraz ocena bloga przez sędziów. W naszej kategorii na podium znalazły się Wędrówki po kuchni na pierwszym miejscu ex aequo z blogiem Wiejskie Inspiracje. Drugie miejsce zajęła Passionpiece, a Ala ma Psa plasuje na 3 pozycji 😀 . Pełną listę wyników znajdziecie tutaj.

 

Jak to się stało i co się działo

Podczas mozolnego przeglądania fejsbuka w celu poznania, co inni blogerzy piszą natrafiłam na post pt. ,,Mój blog bierze udział w konkursie”. Nie słyszałam o innych blogowych konkursach oprócz Bloga Roku i Share Week, więc z zaciekawieniem kliknęłam w podany link.

 

Okazało się, że jest to nie taki nowy konkurs, bo w tym roku ma swoją 2. edycję. Co więcej, mogły w nim startować mniejsze blogi, co było dla mnie głównym powodem do zapisania się.

 

Po rozpoczęciu rywalizacji wkręciłam się w nią bardziej niż myślałam na początku. Był stres, były emocje, ale przede wszystkim było dużo radości i zabawy, bo przecież to konkurs, nie igrzyska śmierci. Wszystko przebiegło świetnie i było doskonale zaplanowane, jednak zdarzył się jeden niemiły wypadek. Mianowicie – ktoś postanowił zagrać nieuczciwie i dodał sobie (i po trochu rywalom) dużo punktów. Poskutkowało to zresetowaniem dotychczasowych wyników głosowania i rozpoczęciem od nowa. Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia zobaczyłam 200 oddanych głosów na mojego bloga, mimo iż dzień wcześniej miałam 50!

 

Po opanowaniu sytuacji aż do końca konkursu wszystko przebiegło spokojnie. Nie liczyłam na zbyt wysokie miejsce w rankingu. Wśród uczestników było wiele blogów o znacznie wyższym prawdopodobieństwie wygranej, więc zajęcie 3. miejsca było dla mnie niespodzianką 🙂 .

 

To było świetne i miłe doświadczenie – głębiej poznać innych twórców i wymieniać się blogowymi spostrzeżeniami. Cieszę się, że mogłam brać w tym udział i z pewnością będę uczestniczyć w kolejnej edycji w przyszłym roku.

Tak się akurat złożyło, że w trakcie trwania konkursu przeniosłam się z blogiem na inną platformę, więc jurorzy mieli małą rozbieżność w ocenie. 

 

Wywiad!

Jeszcze podczas trwania konkursu organizatorzy wyszli z propozycją przeprowadzenia wywiadów po ogłoszeniu wyników. Tak się złożyło, że poszłam na pierwszy ogień. Link do wywiadu znajduje się tutaj

Podobne wpisy

1 komentarz

BLOGS from HEART 25 grudnia 2019 - 13:39

Bardzo dziękujemy, że nasza inicjatywa spotkała z tak ciepłym przyjęciem. Jeśli choć jeden uczestnik tego konkursu poczuł się doceniony to, to było już warte włożonego doń serca i wysiłku. Wiemy jednak, że takich blogerów jak Ty Alu, jest więcej i to nas mobilizuje do jeszcze wydajniejszej pracy i ciekawszych jej efektów. Zapraszamy na kolejną edycję.

Odpowiedz

Skomentuj