7 pomysłów na urodzinowy prezent dla psa

przez Alicja Olkowska

Psy, tak jak my, raz w roku mają urodziny. Niektórzy właściciele świętują z tej okazji, inni są sceptycznie nastawieni do takich rzeczy – psu i tak jest wszystko jedno. Tak się składa, że ostatnio (5 lipca) Fluffy skończył 3 lata, w związku z czym postanowiłam sprawić mu małą niespodziankę :). Jeśli i wy nie macie nic przeciwko obdarowywaniu czworonogów drobnymi upominkami z okazji ich święta, przedstawiam 10 pomysłów na prezenty dla naszych pupili. Co jak co, na pewno nimi nie pogardzą 🙂 .

 

1. Tort

 

Duży lub mały, z kremem mięsnym lub bez. Tutaj możemy zaszaleć! Dobierając składniki odpowiednie dla naszego pupila stwórzmy niepowtarzalne dzieło kulinarne, które zachwyci podniebienie każdego czworonoga. W końcu jedzenie to podstawowa czynność życiowa psów, a właściciel ma za zadanie mu tę czynność umilać 🙂 . Ciasto nie musi być trzypiętrowe w stylu tortu weselnego – ważne, żeby było smaczne i zdrowe! Przepisy na psie pyszności znajdziecie tutaj.

 

2. Kong

 

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie macie tej zabawki w domu, to urodziny psa są idealną okazją do jej nabycia! Kong jest bardzo praktyczny – rozwija inteligencję, służy do zabawy, a zarazem podawania jedzenia pupilom. Dostępny jest w różnych wersjach, od piłeczek aż po specjalne, przypominające bałwanka cacka. Do dziurek możemy wsypać karmę czy smakołyki lub wypełnić je smalcem albo pasztetem. Kongi zajmują nam psy na dłuższy czas :).

 

3. Mata węchowa

 

Specjalny rodzaj zabawki, którą możemy kupić lub zrobić samodzielnie. Jej użycie polega na umieszczaniu smakołyków w otworach i dawanie maty psu, który ma za zadanie wywęszyć przysmaki. Utrudniają mu to frędzelki – wbrew wszystkiemu, jest to trudne i pracochłonne zajęcie.

 

4. Gryzak

 

Smaczna alternatywa dla podgryzania mebli :). Najlepiej kupić naturalny gryzak, ale materiałowy też raczej trafi w psi gust. Im większy, tym więcej czasu zajmie jego pochłonięcie (w przypadku tych z materiału całkowita destrukcja) – a co za tym idzie, dostarczy psu więcej frajdy. 

 

5. Posłanie

 

Twój pies ma legowisko, odkąd z tobą mieszka? Świetnie, tak powinno być. Ale posłanie to nie tylko legowisko – może nim być także buda, klatka, kennel, transporter, twoje łóżko… słowem wszystko, gdzie pies czuje się bezpiecznie. Powinien posiadać miły azyl, w którym mógłby się schować przed natłokiem dnia codziennego (lub gości przychodzących na jego przyjęcie urodzinowe 🙂 ). Posłanie koniecznie musi być miękkie i wygodne, umiejscowione w spokojnym i cichym miejscu.

 

6. Interaktywna zabawka dla psa

Mogłabym się rozpisywać o zabawkach na inteligencję dla zwierzaków, gdyż są one moim absolutnym faworytem. Zaspokajają instynkty łowieckie psów jako potomków wilków i zmuszają psa do myślenia w zamian za nagrodę. W interaktywnych zabawkach chodzi o to, że czworonóg musi użyć raz nosa, raz łapy (czasem i ogona 🙂 ), aby wydostać smakołyk. Zajęcia dla psa na kilka godzin gwarantowane.

 

7. Twój czas

 

Psu niepotrzebne są zabawki, gryzaki czy inne cuda – to ty jesteś dla niego całym światem. Codziennie czeka na ciebie, aż wrócisz do domu. Czasem jesteś tak zabiegany, że nie masz czasu dla niego. Teraz, chociaż w jego urodziny, przystań na chwilę i ochłoń, nawet jeśli nie masz natłoku obowiązków. Pobaw się ze swoim miluśińskim, porzucaj mu piłkę, poszarp się, chociaż przez 10 minut. To najlepszy prezent, jaki możesz mu oferować.

Podobne wpisy

2 komentarze

Maltippo Szhely 21 czerwca 2023 - 12:21

Bardzo fajna strona akurat tak się składa że mam konga życzę wszystkiego najlepszego twojemu Fluffy 🥺

Odpowiedz
Alicja Olkowska 22 czerwca 2023 - 21:47

Dziękuję bardzo! Pozdrawiam!

Odpowiedz

Skomentuj