5 ras psów idealnych dla dzieci

przez Alicja Olkowska

Dzieci posiadając psy uczą się odpowiedzialności i opieki. Czworonogi są dla nich partnerami w zabawie i najróżniejszych szaleństwach. Przy zakupie psa należy wybrać łagodną i cierpliwą rasę, która będzie pasowała do wieku i trybu życia dziecka (rozbrykane, aktywne, spokojne). Poniżej prezentujemy 5 ras, które do domu z dziećmi będą jak znalazł.

 

 

Przed nabyciem jakiegokolwiek podopiecznego należy wyjaśnić dzieciom zasady postępowania z nim – nie wolno ciągnąć za uszy, kopać, zbyt mocno ściskać, drażnić. Każdy pies, nawet najmilszy, może ugryźć, jeśli będzie prowokowany i denerwowany. Pamiętajmy, że zwierzę w domu to wielka odpowiedzialność i nie można wyrzucić go do kosza, kiedy się znudzi. Dlatego zastanówmy się najpierw, czy możemy mu zapewnić odpowiednie warunki.

1. Beagle

Ta bardzo popularna rasa psów średnich nadaje się idealnie dla rodziny z dziećmi, które uwielbiają bieganie i zabawę. Beagle są przyjazne i inteligentne, dzięki czemu łatwo uczą się sztuczek. Wymagają jednak dużej dawki ruchu i kontaktu z właścicielem, więc odradzam kupna tej rasy osobom często przebywającym poza domem.

 

 

2. Golden Retriever

Łagodne, towarzyskie i posłuszne – takimi słowami można je opisać. Retrievery wprost kochają zabawę i przebywanie z dziećmi. Pomimo swoich rozmiarów w stosunku do maluchów są delikatne i ostrożne. Ich spokój i ufność sprawiają, że te psy bardzo rzadko bywają agresywne. Jako duża rasa goldeny mają jednak swoją siłę, dlatego wyprowadzanie ich na spacery przez dzieci powinno odbywać się w towarzystwie dorosłych. Psy te mają piękną i miękką sierść, co czyni je idealnymi do przytulania (czemu raczej nie mają nic przeciwko 🙂 ).

 

 

 

3. Pudel

Te puchate, mięciutkie i dostojne psy z pewnością zachwycą wszystkie dziewczynki. Ponadto zamiast sierści mają włosy, są więc idealne dla alergików. Pudle są bardzo łagodne i cierpliwe, co czyni z nich świetnych partnerów do przytulania i głaskania. Ich furto wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, dlatego w planie dnia trzeba uwzględnić trochę czasu na takie zabiegi.

 

 

 

4. Owczarek niemiecki

Wbrew powszechnym mniemaniom, owczarki niemieckie są bardzo uczuciowe. Jako psy obronne przystosowały się do wszelkich niedogodnień, w tym małych dzieci wiszących im na szyi czy próbujących je ujeżdżać. Rasa ta jest inteligentna, a zarazem opiekuńcza, więc istnieje mała szansa na ,,przypadkowe” ugryzienie podczas zabawy. Owczarki bardzo przywiązują się do właścicieli i świetnie sprawdzają się jako obrońcy rodziny.

 

 

 

5. Buldog angielski

Buldożki to sympatyczne kanapowce. Nie potrzebują dużej ilości ruchu, więc spokojnie mogą przespać w domu cały dzień. Uwielbiają za to zabawę i pieszczoty. Ich słodkie, pomarszczone mordki z pewnością podbiją serca wszystkich. Każdy buldog jest bardzo lojalny i grzeczny, dlatego doskonale nadaje się do domu z mniejszymi dziećmi.

 

Podobne wpisy

Skomentuj