Najlepsze Facebookowe grupy dla miłośników psów

przez Alicja Olkowska

Internet w ostatnich czasach przeżywa okres rozkwitu. Ludzie wykorzystują tą ogromną bazę danych do dzielenia się swoim życiem, a również coraz częściej – życiem swoich zwierząt. Najpopularniejszym miejscem takich praktyk jest Facebook, a ostatnio także Facebookowe grupy. To tam właściciele psów opowiadają o perypetiach swoich milusińskich, dzielą się słodkimi zdjęciami, ale także doradzają i pomagają rozwiązywać problemy. Grup takich jest jednak masa, dlatego dziś podzielę się listą najlepszych i najpopularniejszych grup na Facebooku.

 

 

Psy!

O psach, ich problemach i zachowaniach. To jedna z największych grup zwierzęcych w Polsce – liczba członków sięga prawie 100 000 osób. Na forum można porozmawiać o swoich doświadczeniach i przyjemnościach związanych z opieką nad czworonogiem.
  

 

Zwierzęta Domowe – Porady, Pytania, Opinie, Informacje

Grupa rozwijająca się z prędkością światła, która zrzesza miłośników czworonogów z całej Polski. Jej członkowie chętnie dzielą się całym ogromem swojej zwierzęcej wiedzy. Bez hejtu, bez obrażania, tylko świetna zabawa i mnóstwo informacji. Z grupą współpracują też zwierzęcy influencerzy oraz firmy produkujące akcesoria dla pupili.

  

Kochamy Zwierzęta

Właściciele wszelkich gatunków zwierząt, łączmy się! Kochamy Zwierzęta nie jest grupą przeznaczoną dla posiadaczy konkretnego zwierzaka – dołączyć do niej może każdy, kto kocha i chce pomagać braciom mniejszym.
  

 

Porady weterynaryjne

Na grupowym forum wypowiadają się zarówno profesjonalni weterynarze, jak i właściciele zwierząt chcący pomóc współbratymcom. To właśnie tutaj możesz zgłosić problem ze swoim pupilem, a inni członkowie podpowiedzą, jak sobie z tym poradzić i czy konieczne jest udanie się do kliniki weterynaryjnej.

 

  

PSI ŚWIAT

To taki ,,Zwierzęcy Facebook” na Facebooku. Dzielenie się zdjęciami psiaków oraz momentami z ich życia to tutaj chleb powszedni. Publikując post, możesz liczyć na mnóstwo like’ów i pozytywnych komentarzy.
  

 

Miłośnicy zwierząt

Wszystkie grupy tutaj przeznaczone są dla zwierzolubów, ale ta informuje o tym swoją nazwą. Szczególnie zwracają uwagę posty zawierające ciekawostki o pupilach, cenne rady oraz promujące zbiórki na poszkodowane psy.
  

 

Psi Fan

Grupa dla wszystkich wielbicieli psów. Znaleźć tu można mnóstwo rad, jak się uporać z niegrzecznym zwierzem, dlaczego pies ciągnie na smyczy, co zrobić, gdy pies zjadł buty oraz inspiracje do wielu psich ujęć.
  

 

Przyjaciele Zwierząt

Promuje się tutaj szczególnie adopcję, tolerancję wobec kundelków oraz przygarnianie niechcianych zwierząt. Można także się pośmiać – członkowie grupy uwielbiają zamieszczać śmieszne filmiki ze zwierzami w roli głównej.
  
  

 

Agility Polska

Teraz coś dla fanów agility. Zgromadzone tutaj osoby łączy pasja do tego wspaniałego sportu, posiadanie psów uwielbiających aktywności oraz nierzadko również wiele tytułów i nagród w zawodach. Podawane są tam m.in. daty różnych agilitowych wydarzeń czy informacje ze świata psiego sportu.
  

 

PSY.

Tu można podyskutować. Trudno określić konkretną tematykę grupy, ponieważ znajduje się tam dosłownie wszystko – od zbiórek i inspiracji na psie życie poprzez porady i pytania na chwaleniu się psiakami kończąc.
  

 

Pieskie Życie ❤️

Mnóstwo zdjęć i filmików o psach, tych internetowych oraz tych należących do członków grupy. Wszyscy dzielą się opiniami, recenzjami, pytaniami, poradami, inspiracjami oraz doświadczeniami. Grupa dobra dla początkującego psiarza.

  

Psie sporty kynologiczne

Kolejna grupa o tematyce sportowej, a konkretnie o sztuczkach, agility, obedience, frisbee, dogtrekking czy tropieniu. Znaleźć tam można relacje z zawodów, porady dotyczące wychowania psa sportowego czy informacje o różnych wydarzeniach.
  

 

Seminaria & Zawody

Jeszcze jedno forum dotyczące psich sportów, tym razem jednak o konkretnej tematyce – mianowicie seminariów, zawodów i innych wydarzeniach z psiego sportowego świata. Dzięki tej grupie nie przegapicie już żadnych zawodów, a wstęp na każde warsztaty będzie stał przed wami otworem.
  

 

Nie krzywdzę zwierząt – dbam o ich dobro

Zależy ci na dobru zwierząt? Na tej grupie znajdziesz podobnych sobie! Akcje ratowania czworonożnych przyjaciół, zbiórki na rzecz schronisk czy pomoc dla zwierząt chorych i potrzebujących. Słowem – jedna wielka grupa charytatywna.
2 komentarze

2 komentarze

ImperiumFinanse.pl 23 września 2019 - 10:43

Piękne zdjęcia, moja córeczka uwielbia pieski i marzy o swoim własnym:) pozdrawiam

Odpowwiedz
Ewa 12 września 2019 - 18:56

Ciekawe grupy, niektórych z nich wcale nie znałam. Ale moim mocnym faworytem od dawna jest Psi Fan 🙂

Odpowwiedz

Skomentuj